חתימה דיגיטלית

 

חתימה דיגיטלית - צעד קדימה, שניים אחורה

 

לפני למעלה מעשור, כאשר היה צורך להעביר מסמכים ממקום אחד למקום אחר, היינו נעזרים בשרותי הדואר. כיום, באפשרותנו להעביר מסמכים בצורה מהירה, קלה ונוחה הרבה יותר - באמצעות המייל. מעל לכל, האפשרות להחליף את הדואר המסורתי בתיבת הדואר האלקטרוני חוסכת זמן ומאמץ רב. במקום לחכות מספר ימים עד שהמסמכים יגיעו לנמען, באמצעות תיבת המייל המסמכים מגיעים אל היעד תוך שניות. אך ישנו חיסרון אחד משמעותי בהעברת מסמכים בצורה דיגיטאלית: ישנם מסמכים שלא ניתן להעביר באמצעות המייל, כגון הסכמים או חוזים. הסיבה לכך נובעת מחשש להונאות - ניתן בקלות לזייף מסמך או חתימה המועבר בצורה דיגיטלית. חשש זה יכול למנוע העברה של מסמכים מסוימים בצורה דיגיטלית, ומחזיר אותנו למעשה לתקופה בה היה צורך לחתום ידנית על מסמך. המשמעות היא כמובן בזבוז משאבים כגון זמן וכסף. בעיה נוספת טמונה בכך שלא כל מסמך המועבר בצורה דיגיטלית קביל כראיה בבית משפט.

מה הפתרון?

 

חתימה דיגיטלית - איך זה עובד  ?

 

חתימה דיגיטלית היא למעשה מעין חותמת המוצמדת למסמך האלקטרוני, שמטרתה למנוע את זיוף המסמך. המטרה המושגת באמצעות זיהוי שולח המסמך ווידוא שתוכן המסמך לא השתנה לאחר החתימה. החתימה הדיגיטלית מחליפה למעשה את הצורך בחתימה ידנית על מסמכים שדורשים זאת, כגון הסכמים או חוזים. המשמעות היא כמובן שניתן להעביר מסמכים אלו בצורה דיגיטלית מבלי לחשוש שיזוייפו, ובכך לחסוך משאבים רבים. יתרון משמעותי נוסך לחתימה הדיגיטלית התווסף בשנת 2005, כאשר נקבע שמסמך שנחתם דיגיטלית יהיה קביל כראיה בבית משפט. זאת מתוקף חוק חתימה אלקטרונית שנחקק בשנת 2001.

 

חתומים על הביטחון שלכם

 

מנגנון החתימה הדיגיטלית נותן מענה לחשש מפני זיוף מסמכים. מדוע כדאי לבצע חתימה דיגיטלית דווקא ב A.D.M.S Solutions Ltd ?

 

 • לא כל חתימה דיגיטלית קבילה כראיה בבית משפט. אנחנו ב A.D.M.S Solutions Ltd מורשים לבצע חתימה דיגיטלית המוכרת כראיה בבית משפט.

    

   • שרות מותאם ללקוח - על מנת להתאים את עצמנו לצרכים שלכם, נוכל לבצע את סריקת המסמכים בבית העסק עצמו.

    

   לקבלת מידע נוסף ולתיאום פגישת ייעוץ ניתן ליצור קשר